Моя історія:

компанії, проєкти та громадська діяльність 

Історія

Я народився в місті Болград Одеської області. З самого дитинства цікавився комп’ютерними технологіями, з часом захоплення переросло в основний вид діяльності. Першу вищу освіту здобув в Київському національному авіаційному університеті за спеціальністю «Маркетинг». В 2007-2009 роках продовжив навчання в Канадському університеті Нью-Брансвік та здобув ступінь магістра ділового адміністрування (MBA).  

Кар’єра

Свою кар’єру я розпочав ще навчаючись в університеті: працював в IT-компанії, яка займалась розробкою програмного комплексу для автоматизації діяльності роздрібних аптечних мереж, та в американській фірмі з розробки програмного забезпечення. 

В 2005 році повернувся в Одесу та в 2007 створив власну IT-компанію – SoftTechnics. Ми займались веб-розробкою, розробкою мобільних застосунків і створенням ігор, надавали IT-фахівців клієнтам офшорних R&D-центрів та виділених команд. Штат компанії в один момент досяг 50 співробітників. Ми завоювали репутацію професійного, надійного ділового партнера завдяки прихильності найвищим стандартам на всіх етапах співпраці.

Intersog

Влітку 2014 року Чиказька компанія Intersog (міжнародна Компанія в сфері мобільних застосунків, надає послуги з розробки програмного забезпечення і випускає власні продукти) з офісом розробки в Одесі оголосила про придбання одеського розробника SoftTechnics. У Intersog я зайняв позицію керуючого партнера.

Александр Борняков Intersog

VertaMedia (Adtelligent)

У 2008 ми заснували компанію VertaMedia і вже в 2012 стали солідними гравцями на ринку інтернет-реклами. VertaMedia — міжнародна рекламна мережа, яка спеціалізується на контекстній, медійній та відео-рекламі. Штаб-квартира компанії розташована в Нью-Йорку, а також є відділення в Одесі. У 2014 VertaMedia купила стартап Вадима Роговского AdCenter. У 2018 компанія оголосила про ребрендинг і зміну назви на Adtelligent Inc.

Александр Борняков VertaMedia

Clickky

Пізніше я став співзасновником і партнером в компанії «Cliсkky», яка почала свій життєвий шлях в 2010 році. Clickky — це мобільна маркетингова платформа, основним напрямком роботи якої є залучення нових користувачів і монетизація мобільних додатків. Компанія має чоти офіси на двох континентах (Європа і США), в яких працює понад 60 співробітників. За п’ять років команда створила успішну партнерську мережу, розробила інструменти монетизації для застосунків і мобільних сайтів і сучасні технології медіабаїнгу, запустила агентство мобільного маркетингу Mobilimes.

Александр Борняков Clickky

WannaBiz

У липні 2012 року став співзасновником і керуючим партнером бізнес-інкубатора WannaBiz. Основним нашим мотивом тоді став розвиток IT-підприємництва та формування стартап-екосистеми в Україні. У 2015 році WannaBiz заявив про зміну стратегії і фокусу, ми перейшли від моделі бізнес-інкубатора до венчурного фонду. Такий хід викликав масу професійних дискусій на ринку венчурних інвестицій. Однак, як і планувалося спочатку, WannaBiz продовжує йти шляхом розширення і зростання.

Alex Bornyakov — WannaBiz

IT-Cluster Odessa

В цьому ж 2015 року зародився Одеський IT-Cluster, місією якого було об’єднання освіти, бізнесу і місцевої влади для розвитку сфери інформаційних технологій в Одеському регіоні. До ініціативної групи Кластера разом зі мною увійшли Артем Бородатюк, СЕО Netpeak і Сергій Петренко, Еx-СЕО Яндекс. На сьогодні кластер припинив своє існування.

IT-Кластер-Odessa

Платформа «Моє Місто»

Весною 2015 року з’явився на світ проєкт «Моє місто», в рамках якого всі ідеї одеситів, які могли поліпшувати Одесу, отримували реальний шанс бути втіленими в життя. Також я був партнером проєкту «Хакатон енергетичної свободи» і співорганізатором конкурсу «Кращий Дворик» з благоустрою одеських дворів.

 Одеська міська рада

За свою кар’єру я пройшов всі сходинки: від системного адміністратора до керівника власної IT-компанії  і добре знаю всю систему зсередини. Бажання змін і чітке бачення шляхів їх досягнення привели мене на посаду депутата Одеської міської ради. У 2015 році я став депутатом міської ради від об’єднання «Самопоміч», очолював комісію з питань економічної, інвестиційної політики, торгівлі, міжнародних відносин і IT. У серпні 2017 року склав повноваження депутата у зв’язку з від’їздом в США на навчання.  

gorsovet

У 2017 – 2019 роках вивчав міжнародні відносини в Колумбійському університеті (США) та отримав ступінь магістра з державного управління (MBP). У зв’язку з початком навчання в США передав компанії в траст і не брав участі в їхній діяльності.

Одразу після повернення до України брав участь у парламентських виборах – балотувався від партії “Голос” та був регіональним координатором партії в Одесі.

Міністерство цифрової трансформації

З жовтня 2019 року – заступник міністра цифрової трансформації з розвитку IT. Зараз разом з командою працюємо над такими проєктами як е-резидентство, квоти для It-спеціалістів, фонд фоднів та е-city. Також створюємо умови для ринку віртуальних активів в Україні та удосконалюємо механізми оподаткування IT-індустрії.